V úterý skončil ve funkci generální ředitel skupiny AWT Pierre Timmermans. Z funkce odchází po vzájemné dohodě s vlastníky. Na pozici generálního ředitele ho zastoupí David Prchal, který byl dosud finančním ředitelem skupiny.

"David má naši plnou důvěru a podporu a povede skupinu AWT až do okamžiku, kdy bude vybrán nový generální ředitel skupiny," uvedl Kamil Čermák, výkonný ředitel majoritního akcionáře BMM.

Prchal podle svých slov nehodlá měnit současnou strategii AWT. "Pro hlavní směřování skupiny se tímto nic nemění, strategie i cíle AWT zůstávají stejné. Stejně tak pokračují jednání s polským dopravcem PKP Cargo, který o skupinu projevil před dvěma měsíci vážný zájem," uvedl ke svému jmenování David Prchal.

Pětatřicetiletý Prchal pracuje v AWT od roku 2010. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, přes nástupem do AWT působil ve vrcholovém managementu NWR na pozici ředitele finančního reportingu.

Ve skupinách AWT a NWR má podíl podnikatel Zdeňek Bakala, který vlastní vydavatelství Economia.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru