V soutěži Právnická firma roku získala cenu v hlavní kategorii "pro nejlepší domácí kancelář" advokátní kancelář BBH. Stala se zároveň nejúspěšnější co do počtu ocenění v celé soutěži.

BBH je česká společnost s nadnárodní působností, která byla založena v roce 2000. Poskytuje právní a poradenské služby v oblasti bankovního, finančního a pojišťovacího práva, korporátního, energetického a soutěžního práva, ale působí i v oblasti insolvence a restrukturalizace, práva nemovitostí, soudních sporů a rozhodčích či jiných řízení.

V současné době poskytuje právní služby v Praze, Bratislavě a Moskvě.

Druhou nejúspěšnější se stala advokátní kancelář Weil, Gotshal & Manges. S více než 50 právníky je jednou z největších mezinárodních právnických firem v Česku, kde působí více než 18 let.

Má zkušenosti s transakcemi v oblasti obchodního a finančního práva, práva obchodních společností, soutěžního práva a sporné agendy.

Právnickou firmou roku pro mezinárodní kancelář se stala advokátní kancelář Allen & Overy, specializující se na problematiku soukromých investic. Síť advokátních kanceláří Allen & Overy zaměstnává po celém světě více než 5000 zaměstnanců a spolupracuje s přibližně 500 partnery. V České republice působí od roku 1992.

V odborných kategoriích byly vyhlášeny i velmi doporučované a doporučované kanceláře. Celkově nejzmiňovanější "velmi doporučovanou" kanceláří je advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners.

Podle organizátorů patřil letošní ročník k nejnáročnějším v celé sedmileté historii. Poprvé se totiž klání zúčastnili všichni významní hráči na českém trhu právních služeb.

„Řada kanceláří dokázala obhájit svá vítězství, což svědčí o jejich vysoké úrovni a stabilně vynikajících výsledcích práce. To ale neznamená, že se letos pomyslně nehnuly ledy, zejména v hlavních, průřezových kategoriích,“ hodnotí aktuální výsledky firemního žebříčku Právnická firma roku předseda představenstva pořadatelské společnosti EPRAVO.CZ Miroslav Chochola.

Top 15 advokátních kanceláří v odborných kategoriích za uplynulý rok reportovalo výjimečné objemy v transakcích. Například v oblastech fúzí, akvizic a veřejných zakázek se jedná o více než bilion korun. V oblasti bankovnictví a financí se pak jednalo téměř o tři biliony korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru