Americká bankovní skupina JPMorgan Chase & Company, největší banka ve Spojených státech podle objemu aktiv, hodlá v tomto roce rušit o 3000 pracovních míst více, než původně plánovala. Propouštění se dotkne divize platebních karet a hypotečního byznysu, informovala agentura AP. Podle společnosti FactSet zaměstnává JPMorgan po celém světě zhruba 251 000 lidí.

V únoru banka uvedla, že letos plánuje zrušit kolem 2000 míst v divizi, která kromě osobního bankovnictví zahrnuje i třeba kartové služby nebo finanční služby pro podniky. V oddělení hypotečního byznysu to mělo být 6000 míst. Nyní ale banka oznámila, že do konce roku zruší 4000 míst v první divizi a dalších 7000 pozic v druhé.

Nové údaje vyšly najevo v páteční prezentaci výkonného ředitele jedné ze součástí banky Gordona Smithe. Dále z ní vyplynulo, že JPMorgan hodlá snížit výdaje v divizi osobního bankovnictví v letech 2014 až 2016 o dvě miliardy dolarů.

JPMorgan ve třetím čtvrtletí vydělala 5,6 miliardy dolarů a po zřídkavé ztrátě v loňském třetím kvartálu způsobené náklady na právní spory se vrátila k zisku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru