Sázková kancelář Fortuna utržila na vkladech svých klientů za první tři čtvrtletí letošního roku 491 milionů eur (v přepočtu 13,6 miliardy korun). Pro firmu, která působí kromě českého i na slovenském a polském trhu, to znamená meziroční nárůst o 21,3 procenta. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy, kterou firma kótovaná na pražské burze zveřejnila ve čtvrtek.

Velmi podobným tempem rostl i provozní zisk před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) - ten se meziročně zvýšil o 21,1 procenta a činil 22 milionů eur (612 milionů korun). Zvýšily se hrubé výhry - tedy rozdíl mezi přijatými sázkami a výhrami vyplacenými sázkařům. Konkrétně hrubé výhry činily za první tři kvartály 97,2 milionů eur - což je meziroční nárůst o 16,6 procenta.

"Hlavním tahounem naší výkonnosti byl rozmach kurzového sázení po internetu a přes mobil a to zejména v České republice, kde jsme dosáhli nárůstu přijatých sázek více než 35 procent," okomentoval výsledky generální ředitel Fortuny Radim Haluza.

Na internetu roste firmě mnohem výrazněji i již zmíněná hrubá výhra, zatímco v kamenných pobočkách stagnuje. Na českém trhu, který v součtu pro Fortunu představuje šedesát procent, se zvýšily meziročně hrubé výhry z internetového sázení o 40,6 procenta. Na Slovensku to bylo 23,6 procenta a v Polsku o 36,9 procenta.

Na základě tohoto růstu upravila firma i svůj výhled na letošní rok. Nyní očekává, že EBITDA by meziročně za celý rok mohla vzrůst o 10 až 20 procent, zatímco na začátku roku se výhled držel více "při zemi" a předpokládal růst tohoto ukazatele jen o 5 až 10 procent.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru