Železniční dopravce Leo Express zahájí od pátku 7. listopadu provoz prvního autobusového spojení. Půjde o linku z Bohumína, kde končí řada vlaků společnosti jedoucích z Prahy, do polského Krakova. Za lístek z Bohumína do Krakova cestující zaplatí 300 korun.

Na spojení spolupracuje Leo Express podnikatele Leoše Novotného s polským partnerem, od kterého si pronajímá autobus, doplnila Valentová. Z Bohumína bude autobus vyjíždět každý den po příjezdu pražského vlaku v 10.39 a v Krakově bude ve 13.20. V opačném směru z Krakova bude autobus vyjíždět v 06.27. Na polské straně bude stavět rovněž v Gliwicích a Katovicích, uvedla v tiskové zprávě společnost.

Pro zahájení prodeje dopravce připravil akční cenu 399 korun, které cestující zaplatí, pokud pojede celou trasu mezi Prahou a Krakovem a nákup uskuteční s časovým předstihem. Běžná cena jízdenky na vlak i autobus je stanovená na 599 korun.

Podobnou službu nabízí i konkurenční RegioJet Radima Jančury. Ten na trasách mezi severní Moravou, Slezskem a polskými městy používá denně zhruba třicítku minibusů společnosti Tiger Express, které navazují na jeho vlaky. Ty pokračují do Katovic a Krakova i letišť obou měst. Tiger Express spoluvlastní Aleš Ondrůj, bývalý šéf marketingu Českých drah a později mluvčí Student Agency.

Leo Express vstoupil na českou železnici v listopadu 2012, kdy začal konkurovat Českým drahám a soukromému dopravci RegioJet na trati mezi Prahou a Ostravou. Spoje z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště přidal na konci loňska a od poloviny prosince hodlá jeden spoj prodloužit do slovenských Košic. Loni firma přepravila více než 800 tisíc osob.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru