Za velkého zájmu fanoušků v úterý v osm hodin začal prodej vstupenek na hokejové mistrovství světa, které se příští rok v květnu uskuteční v Praze a Ostravě. Zájem byl takový, že jej nevydržel rezervační systém Sazka Ticket, tedy jeden z hlavních prodejních kanálů, přes který lze lístky objednávat. Hned v osm hodin web hlásil, že server je přetížen.

Později se zase většina zájemců propracovala ve snaze objednat si balíčky se vstupenkami pouze k nápisu, že "systém právě obsluhuje velké množství jiných nakupujících." A k prosbě o strpení. 

"Není to tak, že by byl prodej zastaven, neustále probíhá. Jde o to, že software obsluhuje zároveň internet a současně i terminály, přičemž pouští určitý počet lístků zrovna tam, kde je větší zájem. A jelikož je velký zájem jak na internetu, tak na terminálech, systém obě dvě zákaznické linky nestíhá obsluhovat," vysvětloval problémy mluvčí Sazky Václav Friedmann.

I tak se ale na poměrně velké množství zájemců dostalo. V první hodině bylo podle pořadatelů prodáno nebo zarezervováno přes 70 tisíc denních balíčků. Zmizely například všechny balíčky obsahující atraktivní zápasy českých hokejistů s Kanadou nebo Švédskem.  

Organizátoři se právě na základě těchto čísel snaží situaci vysvětlovat z lepší stránky a pochvalují si velký zájem. "Úvodní minuty prodeje potvrdily naše domněnky, že o hokejový šampionát v České republice po 11 letech je velký zájem. Hodinu po zahájení prodeje můžeme říct, že na šampionát je zarezervováno 68 282 balíčků vstupenek plus 4361 balíčků je zaplaceno navíc," uvedla generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová.

Problémy hlásily i terminály v trafikách

Největší zájem byl o vstupenky na třetí zápas českého týmu v pražské základní skupině, ve kterém se svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v pondělí 4. května utkají s Kanadou. "Balíčky obsahující tento zápas byly zarezervovány v průběhu několika minut," řekla Štěrbová.

Před pražskou O2 arenou i ČEZ Arénou v Ostravě se první zájemci postavili do fronty už v noci, hlavní nápor však přišel ráno – v metropoli po páté hodině, kdy začalo jezdit metro. Podle serveru Aktuálně.cz například ta u libeňské O2 areny postupuje pouze velmi pomalu. Problémy mají i terminály Sazky, které jsou další možností, jak si vstupenky na vrcholnou hokejovou akci zajistit. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru