Pro mnohé seniory to je zážitek, na který vzpomínají celý rok. "Jsou zasažení celkovou pozorností, pobytem v luxusním hotelu, dobrým jídlem a péčí managementu, protože mnozí z nich takovou starost o vlastní osobu nezažili nikdy v životě, " říká programová manažerka Helena Kubů z příspěvkové organizace Remedium Praha.

Ta společně s Allianz pojišťovnou, hotelem Hilton a poradenskou společností KPMG uspořádala pro seniory akci s názvem Trochu jiná večeře. V rámci ní se z šéfů firem na jeden večer stala obsluha a starala se o padesát seniorů spolupracujících s organizací Remedium.

Za čtyři roky konání se do programu zapojily přes dvě stovky starých lidí. Část z nich bydlí ve vlastních domovech a navštěvují kluby seniorů nebo Armádu spásy. Jiní žijí v domovech důchodců či v zařízeních s pečovatelskou službou.

"Měli bychom si vážit seniorů jako skupiny, od které můžeme čerpat mnoho životních zkušeností a inspirace. Trochu jinou večeři vnímáme jako možnost projevit jim úctu a respekt," uvádí Pavel Závitkovský, partner odpovědný za CSR v KPMG Česká republika a dodává, že se tuzemská pobočka poradenské společnosti nechala inspirovat obdobnou akcí v Německu.

Akce se letos konala v prostorách pražského hotelu Hilton. A stejně jako v minulých letech i letos se jako číšník představil generální ředitel Hilton Hotels in Prague Michael Specking. "Stáří je etapa života, která čeká každého z nás, a proto bychom se k němu neměli obracet zády," tvrdí šéf hotelu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru