Příjmy americké internetové společnosti Twitter ve třetím čtvrtletí překonaly očekávání.

Firma však vykázala ztrátu a investory zklamal výhled tržeb na čtvrté čtvrtletí. Akcie firmy tak reagovaly na zprávu poklesem až o devět procent, uvedla agentura Reuters.

Twitter v pondělí oznámil, že jeho ztráta ve čtvrtletí podle amerických účetních standardů GAAP stoupla na 175,5 milionu dolarů (3,8 miliardy korun) z loňských 64,6 milionu dolarů. Údaj zahrnuje mimořádné výdaje 170 milionů dolarů na akciové kompenzace. Ztráta na akcii se však snížila na 29 centů z loňských 48 centů.

Příjmy se ve čtvrtletí více než zdvojnásobily na 361 milionů dolarů z loňských 168,6 milionu dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters čekali příjmy 351,4 milionu dolarů.

Příjmy z reklamy stouply o 109 procent na 320 milionů dolarů. Příjmy z mobilní reklamy vzrostly o 85 procent.

Příjmy ze zahraničí se zvýšily o 176 procent a na celkových příjmech se podílely 34 procenty, uvedla firma.

Twitter rovněž upozornil, že počet aktivních uživatelů meziročně stoupl o 23 procent na 284 milionů. Údaj o aktivních uživatelích je důležitým ukazatelem pro investory. Počet zhlédnutí, který měří zapojení uživatelů, však klesl, a to jak globálně, tak i v USA.

Twitter současně oznámil, že v posledních třech měsících roku čeká příjmy v rozmezí 440 milionů až 450 milionů dolarů. Analytici čekají příjmy 448,8 milionu dolarů.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si její uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Loni na podzim vstoupil na burzu, kde jeho akcie díky poptávce investorů rostly a v prosinci stouply na rekordní cenu 74,73 dolaru.

Poté ale začaly prudce klesat kvůli obavám, že firma neroste dostatečně rychle na to, aby bylo její ohodnocení na trhu odůvodněné. V pondělí akcie v New Yorku uzavřely na hodnotě 48,56 dolaru a po zveřejnění výsledkové zprávy dále klesají.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru