Americké maloobchodní řetězce vytáhly do boje, odmítají mobilní platební systém Apple Pay a používají CurrentC. Zatím se podle businessinsider.com zdá, že Apple prohrává.

Řetězce Wal-Mart, Best Buy, Rite Aid a CVS odmítají spolupracovat se systémem Apple Pay i Google Wallet. Rite Aid a CVS systém vyzkoušeli a v průběhu uplynulého víkendu ho zakázali.

To Applu příliš nepomohlo, pro systém Pay zatím přesvědčil jen 34 maloobchodních partnerů – jenže osm z nich spadá pod prodejce sportovních potřeb Foot Locker a jedním z nich je sám Apple.

Vlajkovou lodí jablíčkovského systému byla ochrana uživatelových dat před prodejci. Právě proto ho ale prodejci odmítají a nechtějí přepustit Applu exkluzivní kontrolu daty. Wal-Mart se rozhodl Apple Pay rovnou blokovat. Prodejci raději využívají systém zvaný CurrentC, který jim data o zákaznících ponechá.

Jenže Apple Pay je výrazně jednodušší než CurrentC. Zákazníkovi u pokladny stačí, když na obrazovku svého iPhonu otiskne palec a telefon přiloží ke čtečce na pokladně.

CurrentC naproti tomu vyžaduje odemknutí telefonu, spuštění aplikace, načtení QR kódu zboží a chvíli čekání. Výhodou jsou ale slevy a výhody v obchodě, kde se aplikací zákazník zaplatí.

CurrentC navíc podporuje už šedesát prodejců, téměř třikrát tolik co Apple Pay. Kdo ale v tomto boji vyhraje, není podle businessinsider.com zatím jasné.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru