Volkswagen Slovakia bude nově v Bratislavě vyrábět nenalakované karoserie pro značku Bentley. Pro slovenskou agenturu SITA to potvrdil mluvčí automobilky Vladimír Machalík.

O možné výrobě karoserií informovala slovenská média už v pátek, kdy se odvolávala na německý časopis Der Spiegel a portál Auto Bild. Podle zveřejněných informací se bratislavský závod VW připravoval na novou výrobu. Před dokončením je také karosárna za 600 milionů eur.

Na Slovensku by tak mělo vzniknout 500 nových pracovních míst. Koncová montáž čeká vozy značky Bentley v anglickém městě Crewe, píše server ta3.com.

Volkswagen Slovakia působí na Slovensku už víc než 23 let. Od roku 1991 vyrobil víc než 3 miliony aut, a patří tak k největším exportérům, investorům a zaměstnavatelům v soukromém sektoru na Slovensku. Zaměstnává téměř devět a půl tisíce lidí.

Bratislavský závod vyrábí automobily Volkswagen, Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karoserie Porsche Cayenne a převodovky. Ve slovenském Martinu se vyrábějí komponenty pro podvozky a převodovky a v Košicích se připravují vozy určené na export do Ruska.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru