Stát stěhuje miliony litrů nouzových zásob benzinu a nafty ze skladů firmy Viktoriagruppe. Uvedl to ve středu server Aktuálně.cz. Důvodem prý je, že firma Česku dluží stamiliony korun na daních, a stát se proto obává, že by se palivo mohlo ztratit. Podle serveru už byly zaznamenány ztráty v německých skladech firmy.

"Mohu potvrdit, že z některých skladů firmy odvážíme naftu. Podrobnější informace ale v tuto chvíli nebudeme sdělovat," řekl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Palivo putuje do skladů státního podniku Čepro.

Německá Viktoriagruppe má v České republice celkem tři sklady. "Zatím se odvážejí zásoby ze dvou skladů," sdělil šéf českého odštěpného závodu firmy Lubomír Novotný. Podle něj firma jedná se správou rezerv o vyrovnání závazků. Podle Aktuálně.cz dluží Viktoriagruppe státu celkem přes 350 milionů korun.

Česko uskladnilo část rezerv paliv i v německých skladech firmy. Nádrže jsou nyní pod dozorem bavorské celní správy, protože se při měřeních objemu paliva ukázalo, že proti dokladům schází kolem šesti milionů litrů nafty, píše Aktuálně.cz. Vedení Viktoriagruppe ale ztráty zásob popírá. České Generální finanční ředitelství také podalo na firmu trestní oznámení pro podezření z krácení daně.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru