Miliardář a developer Radim Passer plánuje do konce nynější dekády odkoupit zpět nemovitosti, které vybudoval v Praze mezi Pankrácí a Michlí a prodal investorům. Poté s nimi chce vstoupit na burzu. Letos Passer kupuje zpět za více než 800 milionů korun budovu, kde sídlí počítačová společnost Microsoft. Vyplývá to z Passerova vyjádření pro časopis Forbes.

Passer pražský kancelářský komplex staví 20 let. Do dokončených budov sežene nájemníky a stavby pak prodá investorům, většinou nemovitostním fondům. Za získané peníze staví další objekty. Celkem má projekt tvořit více než 300 tisíc metrů čtverečních kancelářských a komerčních ploch, bytový projekt a park, uvedl Forbes.cz.

Do konce letoška chce Passer vedle sídla Microsoftu odkoupit několik menších staveb. Příští rok plánuje převzít další dva až tři kancelářské domy a totéž v roce 2016. Zpětný odkup objektů hodlá financovat vydáním dluhopisů, které následně vymění za akcie nové společnosti. Dluhopisy za půl miliardy už jsou na trhu, napsal Forbes.cz.

Pražský kancelářský komplex, který Passer postavil, nyní tvoří 16 budov. Mezi nájemce patří vedle Microsoftu například ČEZ, UniCredit Bank, Škoda Auto, Hewlett-Packard nebo operátor O2.

Passer patří podle zářijového žebříčku Forbesu mezi 40 nejbohatších Čechů. Jeho majetek údajně obnáší 3,2 miliardy korun. Před letošními komunálními volbami v Praze podpořil nové politické hnutí Pro Prahu, do jehož čela se postavil Passerův bratr Zbyněk. Hnutí ale ve volbách neuspělo.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru