Radek Řechka (38)

- Vystudoval Střední elektro-průmyslovou školu v Praze - obor elektronické počítačové systémy.
- Vyučoval informatiku na Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze.
- V roce 2001 se čtyřmi společníky založil Vysokou školu manažerské informatiky, ekonomiky a práva v Praze.
- Na škole působí jako ředitel a kvestor. Je také jedním ze spoluvlastníků.
- Je trojnásobným halovým mistrem České republiky ve sprintu na 60 metrů.
- Z lehké atletiky se později přeorientoval na boby. Startoval dokonce na zimních olympijských hrách 2006 v Turíně v závodě čtyřbobů.

Atlet, bobista a zároveň manažer soukromé vysoké školy. Ještě nedávno Radek Řechka vrcholově sportoval, v roce 2006 dokonce reprezentoval Česko na olympiádě v Turíně. Nyní však tráví většinu času úřadováním. V roli kvestora se stará o finance Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP), kterou spoluzaložil.

Má spoustu plánů. Jeho vysoká škola před časem jako vůbec první v Česku koupila jinou vysokou školu a nyní hledá další akvizici.

Proč se rozhlížíte po další vysoké škole?

Vzhledem k demografickému vývoji se otevřou výborné příležitosti pro fúze a akvizice. Jak ubývá studentů, z větších škol se stanou menší. Někdy jsou tak malé, že jim přímo hrozí zánik nebo zhoršení kvality výuky. Pro školu se stovkou studentů dost obtížně zajistíte dostatek profesorů a docentů, protože je musíte zaplatit. Navíc dva rektoři a dvojí úřednický aparát stojí určitě více než jeden. Ostatně i chystaná novela vysokoškolského zákona počítá s tím, že by se vysoké školy mohly spojovat snadněji než dosud. Během následujících tří nebo čtyř let se trh vysokých škol dost pročistí.

Máte už nějakou školu vyhlédnutou?

Teď se dokončují přijímací řízení. Podíváme se, kolik která škola přijala studentů, a zkusíme některou aktivně oslovit. Ale samozřejmě nejde jen o malé počty studentů. Škola nám musí být zároveň oborově blízká, aby došlo k nějaké synergii. Z toho vyplývá, že nás zajímají školy zaměřené na ekonomiku, informatiku a právo.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru