Německý telekomunikační operátor Telefónica Deutschland do roku 2018 propustí zhruba 1600 zaměstnanců, což je kolem 18 procent celkové pracovní síly. Firma dnes uvedla, že propouštění jí má pomoci splnit plánované snížení nákladů po převzetí konkurenční společnosti E-Plus.

Telefónica Deutschland se dohodla na koupi E-Plus, německé divize nizozemské KPN, za 8,6 miliardy eur (236,5 miliardy Kč) loni v srpnu.

Letos v červenci spojení schválila Evropská komise. Vznikl tak největší telekomunikační operátor v Německu podle počtu zákazníků. Zároveň se na německém trhu snížil počet mobilních operátorů ze čtyř na tři.

Telefónica očekává, že díky spojení ušetří více než pět miliard eur. Propouštění jí má pomoci tento cíl splnit.

Agentura DPA uvedla, že firma plánuje snížit počet zaměstnanců formou nabídky odstupného při dobrovolném odchodu z firmy. Celkem má po spojení Telefónica v Německu 9100 zaměstnanců. Telefónica Deutschland je součástí španělské skupiny Telefónica.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru