Čtvrtým členem představenstva Českých drah se stal šéf dceřiné společnosti Dílny pro opravy vozidel (DPOV) v Přerově František Bureš. S platností od čtvrtka jej do vrcholného vedení státního dopravce zvolila dozorčí rada společnosti, oznámily České dráhy. Bureš se bude ve vedení ČD zabývat problematikou opravárenství. Poslední volné místo pátého člena představenstva ve čtvrtek dozorčí orgán neobsadil.

"Považuji volbu Františka Bureše za dobrou, pro vedení národního dopravce bude rozhodně přínosem. Pracoval v několika významných firmách doma i v zahraničí. Působil například ve Škoda Holding Plzeň nebo ALSTOM France.

Navíc je to člověk zevnitř Skupiny ČD," uvedl předseda dozorčí rady a náměstek ministra dopravy Milan Feranec. Pátého člena představenstva by měla rada zvolit na některém z příštích zasedání.

O rozšíření tříčlenného představenstva ČD na pětičlenné rozhodl začátkem měsíce řídící výbor, který v ČD zastupuje vlastníka, jímž je stát.

Podle předsedy řídícího výboru a druhého z náměstků šéfa dopravního resortu Karla Dobeše má rozšíření počtu členů představenstva posílit manažerský tým dopravce a připravit jej na budoucí důležité úkoly. Mezi nimi uvedl například udržení ratingu ČD v investičním pásmu, snížení zadlužení nebo převod nádraží na Správu železniční dopravní cesty.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru