Novým vlastníkem samoskladovacích prostor City Self Storage v Praze a Varšavě se stala společnost Less Mess Storage (LMS). Kanadská firma převzala pět skladovacích budov, jejichž celková pronajímatelná plocha činí 16 700 metrů čtverečních. Díky tomu se stala největším řetězcem v samoskladování ve střední a východní Evropě.

Cena transakce byla 14 milionů eur (přibližně 386 milionů korun). K akvizici došlo už v dubnu letošního roku, nyní se dokončila postupná změna majitele – změnilo se logo či systém financování a došlo k restrukturalizaci.

"Od dubna do srpna proto vzrostla obsazenost všech našich skladů v České republice a v Polsku k 80 procentům, což je meziroční nárůst o čtyři procenta," uvedl Guy Pinset, generální ředitel LMS.

Podle Ondřeje Šubrta, šéfa LMS pro Českou republiku, má společnost na pražských pobočkách přibližně 1500 smluv. Nyní se hodlá zaměřit na rozšiřování svých prostor v Holešovicích.

Firma Less Mess Storage poskytuje své budovy na skladování, stěhování nebo archivaci. Sklady jsou přístupné po celý rok 24 hodin denně. Jejími zákazníky jsou nadnárodní firmy, které si pronajímají kóje o velikostech až 30 metrů čtverečních, ale i koncoví zákazníci, pro něž jsou k dispozici kóje menší.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru