Těžební společnost NWR, která je majitelem akciové společnosti OKD, snížila výhled celoroční těžby a prodeje uhlí na 8,75 až devět milionů tun uhlí, a to z předchozích devíti až 9,5 milionu tun.

Za devět měsíců firma vyprodukovala 6,3 milionu tun uhlí. NWR to ve středu oznámila na svých internetových stránkách s tím, že výhled upravila kvůli "neočekávaným geologickým výzvám pro těžbu ve třetím čtvrtletí". V celoroční produkci NWR předpokládá podíl koksovatelného uhlí mezi 55 a 60 procenty.

Koksovatelné uhlí firma ve třetím čtvrtletí prodávala průměrně za 82 eur (2260 Kč) za tunu, energetické za 52 eur za tunu. V průměru za celé období do konce září byla cena za tunu koksovatelného uhlí 86 eur a energetického 56 eur.

Pražská burza (PX) na toto oznámení reagovala krátce před polednem pádem ceny akcií NWR o 14,29 procenta, na 0,60 Kč za akcii. Ještě včera se akcie NWR obchodovaly až za 0,70 Kč.

NWR dokončila restrukturalizaci kapitálu. Snížila tak zadlužení - čtěte ZDE

Součástí NWR je vedle OKD také 44 000 bytů na Ostravsku. NWR čelí ztrátám kvůli poklesu cen uhlí. V letošním prvním pololetí snížila ztrátu na 57 milionů eur (1,6 miliardy Kč) z 396 milionů eur před rokem. Finanční výsledky za tři čtvrtletí NWR oznámí 13. listopadu.

Hlavním akcionářem NWR je 50,5% podílem společnost CERCL Mining, jejímž spolumajitelem je Zdeněk Bakala. Ten zároveň vlastní i společnost Economia, která vydává Hospodářské noviny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru