Nejbohatší jedno procento lidí na Zemi vlastní téměř polovinu celosvětového bohatství, uvádí nová studie švýcarské banky Credit Suisse. Podle loňské zprávy vlastnilo nejbohatší procento lidí 46 procent světového majetku, letošní zpráva uvádí už 48 procent.

Podle banky a nevládních organizací to ukazuje, že ekonomické oživení po hospodářské krizi se "vychýlilo" směrem k bohaté vrstvě.

Zpráva uvádí, že pokud člověk vlastní 3650 dolarů (téměř 80 tisíc korun), a to včetně majetku ve svém domově, patří do bohatší poloviny obyvatel světa. Aby člověk patřil mezi deset procent nejbohatších, potřebuje minimálně 77 tisíc dolarů (přibližně 1,7 milionu korun). Ten, kdo patří mezi jedno procento největších boháčů, pak drží majetek v hodnotě alespoň 789 tisíc dolarů (17,2 milionu korun).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.