Kryptoměna bitcoin dlouhodobě ztrácí na hodnotě, tento fakt přesto neodrazuje investory od toho, aby vkládali své finance do začínajících firem, které uživatelům přináší právě služby pro manipulaci s kryptoměnami.

V úterý informovala firma Blockchain, která je nejrozšířenější bitcoinovou peněženkou, o tom, že získala od investorů injekci ve výši 30 milionů dolarů (600 milionů korun). Podle deníku The Wall Street Journal investici vedli investoři Lightspeed Venture Partners a Wicklow Capital.

Ředitel společnosti Peter Smith uvedl, že peníze od investorů použije na propagaci bitcoinu, aby se povědomí o této kryptoměně rozšířilo i mimo bitcoinové nadšence. Z nich si pořídilo digitální peněženku přes dva miliony. Dále se Blockchain bude snažit o další rozšiřování na rozvíjející se trhy, kde firma pozoruje dlouhodobě stálý růst.

Tuto firmu založila skupina lidí v Londýně v roce 2011. Uživatelům poskytuje službu peněženky, s jejíž pomocí mohou bitcoinem platit. Zároveň zaznamenává data o aktuálních transakcích, počtu vytěžených bitcoinů, statistiky a zdroje pro vývojáře.

Na rozdíl od konkurence Blockchain neumožňuje klientům směňovat bitcoiny za fiat měny. Ředitel Smiths to obhajuje s tím, že jeho klienti "nechtějí s bitcoinem spekulovat, ale reálně ho používat".

Stránka blockchain.info byla nejnavštěvovanější stránkou věnující se této kryptoměně. V říjnu minulého roku měl Blockchain přes 3 miliony unikátních přístupů.

Hodnota bitcoinu klesla během minulého týdne pod hranici 300 dolarů za kus. V porovnání s loňskými vrcholy i dlouhodobějšími průměry se jedná o čtvrtinu či alespoň méně než polovinu. Konkrétně nedělní minimum o hodnotě 288 dolarů představuje pouhých 25,6 procenta z historického maxima 1124 dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru