Ať se Argentina snaží dostat ze svých problémů s dluhopisy jakkoliv, žádná cesta jí nevychází. Od července, kdy americký soudce Thomas Griesa poslal zemi do druhého státního bankrotu za posledních 13 let, se Buenos Aires nepodařilo přijít na to, jak se vyhnout nepříjemné povinnosti zaplatit i takzvaným supím fondům.

Tyto fondy totiž nepřistoupily na restrukturalizaci státního dluhu po prvním argentinském bankrotu v roce 2001, jak to udělala většina věřitelů. Domluva, že by dostaly pouze 30 centů za dolar, se jim nezdála dost dobrá a Argentinu hnaly k soudu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Případ Argentiny rozvířil diskusi, jak řídit bankroty suverénních států.
  • Tzv. supí fondy odmítají restrukturalizaci státního dluhu a blokují vyplácení všem ostatním věřitelům.
  • Možným řešením je klauzule o kolektivní akci, kdy by se menšinoví věřitelé přizpůsobili rozhodnutí většiny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.