Společnost Newton Media, která poskytuje monitoring a analýzy médií, koupila většinový podíl ve slovinské skupině MCA Grupa působící ve stejném oboru v jihovýchodní Evropě. Smlouvy o převzetí 51,49 procenta v MCA Grupa od společnosti Pristop byly podepsány 30. září ve slovinské Lublani.

"Skupina MCA Grupa je rozsahem tržeb bezmála tak velká jako Newton Media. Spojením vzájemně posílíme naše technologické zázemí i produktové know-how," uvedl předseda představenstva Newton Media Petr Herian.

Newton už působí v některých okolních zemích. V roce 2001 založil pobočku na Slovensku, která počátkem letoška převzala divizi monitoringu médií slovenské tiskové agentury SITA. V roce 2004 Newton otevřel pobočku v Polsku, kde také získal společnosti Eprasa a Polish News Bulletin Company. V roce 2011 Newton Media koupila stoprocentní podíl v konkurenční české společnosti Anopress IT.

MCA Grupa se sídlem ve slovinské Lublani působí v zemích bývalé Jugoslávie - ve Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a Makedonii a pokrývá oblast s více než 20 miliony obyvatel. Své služby nabízí MCA také v Albánii, Kosovu a Černé Hoře ve spolupráci s místními partnery. Archiv společnosti zachycuje deset let mediálních zpráv a výstupů. Roční tržby skupiny se pohybují v přepočtu kolem 145 milionů korun.

Newton Media je přední středoevropský poskytovatel mediálního monitoringu a analýz, v oboru působí od roku 1995. Pokrývá oblast tradičních médií i sociálních sítí, nabízí také služby včasného varování při krizové komunikaci a monitoring reklamy. Loni firma utržila 174 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru