Thajsko je Detroitem Východu. A letos také partnerskou zemí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Stánky si přivezlo 17 firem z této asijské země, která má v Česku velké ambice.

Druhý den veletrhu se zástupci Thajska včetně thajského velvyslance v Česku Vitavase Srivihoka sešli na business fóru věnovaném thajsko-českému partnerství v průmyslu a obchodu. Na jeho zahájení nechyběl ani náměstek ministra průmyslu Vladimír Bartl, Suwipan Thisyamondol z thajského ministerstva obchodu a ředitel pro vnější vztahy Veletrhů Brno Radoslav Klepáč.

"Thajsko je v České republice vnímáno jako skvělá prázdninová destinace. Rádi bychom k tomuto obrázku přidali i Thajsko jako zemi s širokými obchodními a investičními příležitostmi," řekla při svém úvodním projevu na fóru Dagmar Kuchtová, zástupkyně generálního ředitele Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru