Úředníka ministerstva financí nominovaného hnutím ANO Petra Blažka střídá v dozorčí radě společnosti ČEZ kandidát lidovců Robert Šťastný. ČEZ to uvedl v krátké tiskové zprávě na svých webových stránkách.

Lidovci si po červnové valné hromadě společnosti stěžovali na ministra financí Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, jaké změny ministerstvo v dozorčí radě udělalo. Babiš se proto nyní jednoho "svého" člověka vzdal.

"Na dnešním zasedání dozorčí rady rezignoval k 29. 9. 2014 člen dozorčí rady Petr Blažek. Na jeho místo byl kooptován nový člen dozorčí rady Robert Šťastný," potvrdil změnu mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Šťastný je členem celostátního výboru lidovců, podílel se i na tvorbě ekonomického programu strany. V současné době podle svých slov pracuje pro soukromé firmy ve strojírenském průmyslu. Původně vystudoval práva a má tři děti. Médii bývá citován i jako dopravní expert, byl totiž šéfem BESIP.

O tom, že půjde do dozorčí rady ČEZ, se vědělo už v červenci. Nebylo ale jisté, koho z hnutí ANO nahradí. "Pokud budu uznán za schopného a užitečného, jsem připraven pomoci svými zkušenostmi hlavně v průmyslové oblasti," řekl tehdy Šťastný.

Stát má v dozorčí radě společnosti ČEZ osm míst z 12. Pět jich dosud bylo spojených s ANO, tři s ČSSD. Zbylí členové rady jsou z řad zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru