Sedmiletá anabáze s výstavbou tunelového komplexu Blanka se chýlí ke konci. Stavbaři Metrostavu dodrželi časový limit, který jim na jaře stanovil arbitrážní soud - tedy do dneška stavbu dokončit -, a mohou ji předat Praze.

Přestože si již zítra projedou trasu za 37 miliard korun novináři, běžní řidiči ji celou budou moci začít využívat o poznání později. V nejoptimističtějším případě ještě letos, spíše však až v prvních měsících příštího roku.

"Nejzazším termínem je začátek dubna, ale momentálně se pohybujeme někde v únoru," říká náměstek pražského primátora Jiří Nouza (TOP 09). "A kdyby se to povedlo, byl by to hezký vánoční dárek," naznačuje radní nejbližší možné datum.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.