Zrušení třicetikorunových poplatků u lékaře a za recept bylo hlavním bodem pátečního jednání Poslanecké sněmovny. Nakonec ho poslanci hladce odhlasovali. Od nového roku tak zůstane už pouze devadesát korun za návštěvu pohotovosti.

Ke konci poplatků se vláda zavázala ve své koaliční smlouvě. Pro zrušení hlasovalo 113 poslanců ze 153. Proti bylo 31 členů TOP 09 a ODS.

Komunisté se ještě snažili v rámci pozměňovacího návrhu prosadit, že budou poplatky zrušeny úplně.

Pro ambulance a lékárny to znamená výpadek zhruba 3,27 miliard korun. Ty jim chce ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) vynahradit zvýšením úhradové vyhlášky. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.