Největší tuzemský internetový prodejce elektroniky Alza.cz narazil se svým pokusem, jak srazit poplatky, které platí bankám za platby kartou on-line. Kartové společnosti MasterCard a Visa Alzu upozornily na porušování podmínek a přinutily ji, aby si našla novou banku, která bude procesovat platby.

Alza v případu, na který v březnu upozornily HN, využila ve spojení se slovenskou Tatra bankou nižších poplatků u přeshraničních plateb kartou – tedy když Čech například platí kartou na Slovensku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Alza využila ve spojení se slovenskou Tatra bankou nižších poplatků u přeshraničních plateb kartou.
  • MasterCard a Visa ji ale donutily, aby se vrátila ke starému způsobu procesování plateb.
  • Loňské tržby Alzy v Česku a na Slovensku byly 9,2 miliardy korun. Podle expertních odhadů jí mohla platební brána Tatra banky ušetřit ročně desítky milionů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.