Sázková společnost Sazka na středeční tiskové konferenci oznámila, že se od října zapojí do evropské loterie Eurojackpot s miliardovými výhrami. Podle aktuálních informací ministerstvo financí Sazce zapojení do Eurojackpotu povolilo.

"Žádost je schválená a podepsaná. Čeká se pouze na její doručení do datové schránky žadatele," řekl dobře informovaný zdroj z ministerstva.

Náměstek ministra Ondřej Závodský, pod nějž oblast loterií spadá, už před tím naznačil, že povolení Sazka získá. "Pokud vím, tak žádost (Sazky o připojení k Eurojackpotu) je povolitelná na základě výjimky. Té se ministerstvo financí nebrání, nezpůsobí-li hra nějaké sociopatologické následky, což v daném případě nehrozí," informoval Závodský.

Sazka na středeční tiskové konferenci potvrdila, že se chce do evropské loterie zapojit od října, první tipy tak začne přijímat už 4. října. Češi se tak mohou zapojit do losování, které se ve finských Helsinkách uskuteční 10. října.

Miliardářská loterie Eurojackpot se hraje v 17 evropských zemích, na výhry se skládají všichni sázející. "Mezi výherce je přerozdělena celkem polovina všech vkladů a právě díky vysokému celkovému počtu obyvatel v těchto státech je možno hrát až o miliardové částky," podotkl mluvčí Sazky Václav Friedmann. Výhra je v případě potřeby přepočítána podle aktuálního kurzu platného v den losování, Češi by tak podle něj obdrželi částky v korunách.

Nejvyšší výhra v Eurojackpotu zatím padla ve Finsku, v přepočtu přes 1,7 miliardy korun. Také druhá nejvyšší částka, kolem 1,5 miliardy korun, putovala sázkařům z Finska. Přes 1,2 miliardy korun dvakrát vyhrály sázenky podané v Německu.

V jackpotu je vždy minimálně deset milionů eur (276,35 milionu korun), maximálně se může vyšplhat na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Losování Eurojackpotu se koná každý pátek od 20.00 místního času v Helsinkách a je možné sledovat ho na stránkách Eurojackpot.cz v pátek po slosování. Výsledky by měly být k dispozici i na webových stránkách Sazky, tikety si budou moct lidé zkontrolovat také v aplikaci Sazky nebo na terminálech.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru