Česká pobočka finské společnosti Tieto od září zajišťuje správu serverů pro největší švédský kraj Skåne. Zaměstnanci jedné z největších firem zabývajících se informačními technologiemi v Česku budou z Ostravy spravovat přes tisíc serverů ve veřejné správě regionu skandinávské země, od policie až po nemocnice.

Zakázku za devět milionů eur (asi 250 milionů korun) pobočka převzala po své švédské sestře. Věnovat se bude kromě serverů také veškerým ostatním aplikacím, které Švédové v kraji využívají, a správě IT infrastruktury. 

Konkrétně bude například pro tamní nemocnice spravovat aplikaci registru pacientů, evidenci laboratorních výsledků nebo fakturační systém.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tieto Czech je třetí největší pobočkou skandinávské společnosti Tieto na světě. Zaměřuje se na správu informačních technologií a serverů firem i veřejné správy. Ve Švédsku bude od září spravovat například registr pacientů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.