Sklářství s velmi tradiční, ale zároveň osobitou a řemeslně precizní přidanou hodnotou, které přežilo i krach kdysi dominantního severočeského průmyslu. To je bližší vymezení oboru, ze kterého se rekrutovali vítězové krajského klání o firmu i živnostníka roku v Libereckém kraji.

Celou desetičlennou porotu zaujal zejména příběh jedenasedmdesátiletého Jaroslava Skuhravého. Novoborský sklář začínal ještě na umístěnku ve státním podniku Borské sklo jako malíř skla a následně přešel do oddělení vitráží. Ty se časem staly jeho životním posláním. Slavné evropské i světové, především sakrální, stavby restauroval už během této své anabáze. Nejslavnější díla ale přišla až v momentě, kdy se osamostatnil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru