Automobilové továrny v ruské Kaluze a Nižném Novgorodu, ve kterých vyrábí i Škoda Auto, se na dva týdny zastavily. Znovu se provoz rozeběhne v pondělí.

Koncern Wolkswagen musel závody uzavřít kvůli zhoršujícímu se prodeji, který způsobila napjatá situace v Rusku a mezinárodní sankce. Informují o tom Lidové noviny.

Prodeje aut v Rusku klesly české automobilce o 4,6 procenta na 6800 vozů.  V úterý oznámila přerušení výroby v Rusku také automobilka Opel.

Odstávka v ruských továrnách Škody, kde se vyrábí Superb, Fabia, Rapid nebo Yeti, začala 8. září. "Výrobu opět zahájíme v pondělí 22. září. Momentálně nic nenasvědčuje tomu, že by neměla začít podle plánu," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Škody Tomáš Kubík. Podle něj Volkswagen zatím žádné další odstávky výroby nepotvrdil.

Mladoboleslavská automobilka zvýšila v červenci navzdory situaci v Rusku tržní podíl na tamním trhu meziročně o více než 34 procent na 4,2 procenta. Během prvních sedmi měsíců roku svým ruským zákazníkům dodala 49 100 vozů, přibližně stejně jako v loňském roce. V červenci Škoda rostla o 3,8 procenta, zatímco celkový trh výrazně poklesl.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru