Samotný nápad na chytrá auta není velkou novinkou. Nejen chystané modely, ale třeba i Škoda Octavia umí hlídat silniční pruhy a podle nich zatáčet. Na zářijové konferenci o tzv. inteligentních dopravních systémech (Intelligent Transportation Systems) v Detroitu však byly představeny vozy, které by spolu měly umět komunikovat.

"Žádný jiný typ technologie nenabízí tolik dobrých možností. Je načase, aby se tyto možnosti přeměnily v realitu," prohlásila na konferenci generální ředitelka General Motors Mary Barraová, která byla jejím hlavním hostem.

Právě divize Cadillac chystá na rok 2017 nový vůz se systémem Super Cruise. Ten by měl řidičům umožnit pustit volant na jednodušších trasách, například na dálnicích. Udrží auto v jeho jízdním pruhu, bude korigovat rychlost a během předjíždění bude umět udržet bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.