Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se stane Per Widerstrom. Nahradí Radima Haluzu, který firmu opustí na konci roku. Mluvčí Fortuny Petr Šrain ve středu potvrdil informaci, která se podle agentury Reuters v úterý večer na několik minut objevila na webu firmy a poté byla stažena.

Widerstrom nastoupí ve čtvrtém čtvrtletí, Haluza v období do konce roku zajistí předání funkce. Dosud Widerstrom řídil interaktivní byznys britské sázkové společnosti Gala Coral Group.

Widerstrom vystudoval Londýnskou ekonomickou školu a ekonomickou univerzitu ve švédském Göteborgu v oborech financí, obchodního řízení a mezinárodního účetnictví.

Pracoval také jako výkonný ředitel v mezinárodním provozovateli kurzových sázek Expekt.com, působil ve vedení sázkové skupiny Bwin.party a jako provozní ředitel ve firmě PartyGaming. Aktivity těchto firem vedl i na Ukrajině, v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Pobaltí.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta. Loni Fortuna hospodařila s čistým ziskem 15,6 milionu eur (zhruba 426 milionů korun), což představuje meziroční nárůst o 26,4 procenta. Celková výše přijatých sázek loni meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur (15,5 miliardy korun).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru