Přivedli do jedné z největších českých technologických firem nové vedení, změnili ji v globální společnost a její akcie úspěšně uvedli na Wall Street. Nyní dlouholeté partnerství končí. V Polsku sídlící společnost Enterprise Investors (EI), které patří také významný podíl v české Kofole, prodala na newyorské burze poslední své akcie antivirového dravce AVG a bilancuje výsledky investice.

Ty jsou i na poměry rychle rostoucího sektoru informačních technologií více než skvělé. Za 45 procent firmy jeden z fondů EI zaplatil 36 milionů dolarů. Investice se bohatě vrátila už při prodeji minoritního balíku firmě TA Associates a vstup stále rostoucího AVG na burzu zisk dál zvýšil.

Likvidace zbytku investice provedená letos sérií burzovních obchodů dostala zisk do závratných výšin. Podle výpočtů HN se původně investovaná suma vrátila dvanáctkrát. To při devítiletém trvání investice odpovídá ročnímu výnosu přes třicet procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru