Zkušenosti Jitky Součkové z personální společnosti Grafton Recruitment potvrzují výsledky průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání, podle kterého úroveň absolventů klesá. Absolventi, kteří nyní opouštějí střední školy a učiliště, jsou podle názoru firem v mnoha ohledech méně připravení pro trh práce, než tomu bylo v předkrizových letech.

Je to prý mimo jiné i tím, že požadavky zaměstnavatelů, kteří si nyní mohou více vybírat, se zvýšily. Ale snižuje se podle Součkové i úroveň výuky jako takové. 

Podle tohoto výzkumu výrazně přibylo absolventů, kteří nemají ochotu učit se, nemají rozvinuté čtení a porozumění pracovním instrukcím a tak dále. Čím to podle vás je? 

Jedním z důvodů menší ochoty absolventů učit se a podobně, může být změna standardu, který firmy po absolventech požadují. V letech 2004-2007, kdy byl výzkum prováděn poprvé, se podle našich zkušeností náboráři zaměřovali na absolventy, které pak tvarovali podle svých představ.

 

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?