Zkušenosti Jitky Součkové z personální společnosti Grafton Recruitment potvrzují výsledky průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání, podle kterého úroveň absolventů klesá. Absolventi, kteří nyní opouštějí střední školy a učiliště, jsou podle názoru firem v mnoha ohledech méně připravení pro trh práce, než tomu bylo v předkrizových letech.

Je to prý mimo jiné i tím, že požadavky zaměstnavatelů, kteří si nyní mohou více vybírat, se zvýšily. Ale snižuje se podle Součkové i úroveň výuky jako takové. 

Podle tohoto výzkumu výrazně přibylo absolventů, kteří nemají ochotu učit se, nemají rozvinuté čtení a porozumění pracovním instrukcím a tak dále. Čím to podle vás je? 

Jedním z důvodů menší ochoty absolventů učit se a podobně, může být změna standardu, který firmy po absolventech požadují. V letech 2004-2007, kdy byl výzkum prováděn poprvé, se podle našich zkušeností náboráři zaměřovali na absolventy, které pak tvarovali podle svých představ.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru