Zkušenosti Jitky Součkové z personální společnosti Grafton Recruitment potvrzují výsledky průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání, podle kterého úroveň absolventů klesá. Absolventi, kteří nyní opouštějí střední školy a učiliště, jsou podle názoru firem v mnoha ohledech méně připravení pro trh práce, než tomu bylo v předkrizových letech.

Je to prý mimo jiné i tím, že požadavky zaměstnavatelů, kteří si nyní mohou více vybírat, se zvýšily. Ale snižuje se podle Součkové i úroveň výuky jako takové. 

Podle tohoto výzkumu výrazně přibylo absolventů, kteří nemají ochotu učit se, nemají rozvinuté čtení a porozumění pracovním instrukcím a tak dále. Čím to podle vás je? 

Jedním z důvodů menší ochoty absolventů učit se a podobně, může být změna standardu, který firmy po absolventech požadují. V letech 2004-2007, kdy byl výzkum prováděn poprvé, se podle našich zkušeností náboráři zaměřovali na absolventy, které pak tvarovali podle svých představ.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru