Největší finanční dar ve své téměř čtyřsetleté historii dostala americká Harvardova univerzita.

Hongkongský realitní magnát Gerald Chan daroval své alma mater 350 milionů dolarů (v přepočtu sedm miliard korun).

Rekordní příspěvek putuje na fakultu veřejného zdraví, financovat se z něj bude zejména výzkum zaměřený na pandemie od eboly nebo malárie po rakovinu nebo obezitu, informoval podle agentury Reuters děkan univerzity Julio Frenk.

"Jedná se o neuvěřitelně štědrý dar," řekl Frenk agentuře Bloomberg.

Fakulta, mezi jejíž úspěchy patří objevy, které vedly k vytvoření vakcíny proti dětské obrně, se na počest Chanova otce přejmenuje na Fakultu veřejného zdraví T. H. Chana. "Tak jako většina rodičů dětí, kteří studují na Harvardu, byl jím i můj otec okouzlený," komentoval to Gerald Chan.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.