Edward Snowden by nakonec mohl začít nový život ve Švýcarsku. Tamější státní zástupce totiž publikoval dokument, ve kterém ujišťuje, že pokud bývalý pracovník Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden Švýcarům osvětlí špehovací praktiky této instituce, mohl by ve Švýcarsku zůstat. Informoval o tom švýcarský deník Sonntags Zeitung.

V dokumentu s názvem "Jak postupovat, kdyby přijel Edward Snowden do Švýcarska a Spojené státy by vydaly žádost o vydání" státní zástupce napsal, že by Snowdenovi měl být zajištěný bezpečný příjezd do země, aby mohl svědčit. Ve zprávě je uvedeno, že by Švýcarsko nevydalo amerického občana do USA, pokud by byla žádost politicky motivovaná.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.