Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý rozšiřuje řady poradců o bývalého hlavního ekonoma Patria Finance Davida Marka.

Ten se stal jedním ze sedmi členů poradního sboru, který je koncipován jako neformální pracovní skupina. Členství v něm je čestné a není honorováno. Marek bude mít na starosti makroekonomické analýzy a energetiku.

Dalšími členy sboru jsou bývalí členové Národní ekonomické rady vlády Petr Zahradník a Miroslav Zámečník, bývalý náměstek na ministerstvu financí Ladislav Minčič, odborník na čerpání fondů EU Jakub Rainisch, Daniel Münich z akademického pracoviště CERGE-EI či náměstek generálního ředitele Komerční banky Peter Palečka.

Hospodářská komora nyní sdružuje 14 000 podnikatelů zaměstnávajících asi dvě třetiny práceschopného obyvatelstva země.

Osmatřicetiletý David Marek nastoupil po absolvování magisterského studia do České národní banky, oddělení připravujícího podklady pro jednání bankovní rady ČNB o měnové politice.

Poté přestoupil do analytického oddělení České spořitelny. Následně působil v podobné pozici v makléřské firmě Patria Finance, kde se postupně stal hlavním ekonomem a členem představenstva.

Po téměř 14letém působení v Patrii přijal nabídku pracovat ve společnosti Deloitte na pozici hlavního ekonoma a ředitele v oddělení finančního poradenství.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru