Antivirová firma AVG Technologies, která byla založena v Česku, koupí za 220 milionů dolarů, tedy asi 4,6 miliardy korun, americkou společnost Location Labs. Firmy to dnes oznámily v tiskové zprávě. Location Labs se zabývá mobilní bezpečností.

Celkem 140 milionů USD zaplatí AVG hned a dalších 80 milionů během dvou let po splnění výkonnostních podmínek.

Transakce by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku a podléhá schválení akcionářů na mimořádné valné hromadě. Ta bude 14. října. V souvislosti s transakcí AVG získala slib bank na úvěry ve výši až 300 milionů USD.

Nový byznys by měl v roce 2015 přinést AVG v mobilních objednávkách 60 až 70 milionů USD a o rok později by měly objednávky vzrůst na 100 milionů USD.

AVG díky koupi Location Labs získá platformu produktů osobního zabezpečení pro mobilní zařízení a také partnerství s globálními firmami včetně čtyř velkých mobilních operátorů ve Spojených státech.

Nabídku AVG pro mobilní zařízení tak doplní platforma Location Labs pro mobilní operátory, předinstalovaná služba na chytrých telefonech s Androidem a mobilní předplacené služby včetně správy rodinných, bezpečnostních a osobních zařízení. Propojení uživatelů mobilních zařízení v obou společnostech umožní poskytovat on-line zabezpečení pro zhruba čtvrt miliardy mobilních zařízení.

AVG, která se zpočátku jmenovala Grisoft a byla založena roku 1991 v Brně, se zabývá tvorbou nástrojů pro internetovou bezpečnost. Firma sídlí v Nizozemsku a provozuje pobočky v 11 zemích včetně Česka.

Od roku 2012 se její akcie obchodují na burze v New Yorku. V polovině roku měla 182 milionů uživatelů, kteří využívají zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, ochrany soukromí a identity.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru