Předsedou představenstva Českých aerolinií se stal jeho místopředseda Jozef Sinčák. Dosavadní šéf Philippe Moreels předložil na čtvrtečním zasedání představenstva společnosti svou rezignaci.

Moreels zájem odejít z Českých aerolinií oznámil vloni v říjnu.

Sinčák do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. V Českých aeroliniích poté zastával post ředitele pro obchod a marketing a od října 2013 byl také členem představenstva Českých aerolinií.

Do konce letošního června byl rovněž členem představenstva Českého Aeroholdinu, kam ČSA i pražské letiště spadají. Spolu s Moreelsem a šéfem informačních a komunikačních technologií aeroholdingu Josefem Adamem byl ale 27. června z vedení státní společnosti odvolán.

Moreels působil ve vedení ČSA od roku 2009, od dubna 2011 byl předsedou představenstva a prezidentem Českých aerolinií. Před angažmá u státního leteckého dopravce působil jako člen představenstva a vrchní ředitel ČSOB.

Kromě obměny na nejvyšším postu v ČSA valná hromada ČSA zvolila předsedu Českého Aerohlodingu Václava Řehoře a člena představenstva aeroholdingu Petra Pavelce do dozorčí rady ČSA. Kromě nich zůstává v tříčlenné radě Won Te-čo, který v kontrolním orgánu zastupuje minoritního vlastníka, aerolinie Korean Air.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru