Tuzemské J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, v prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 113 procent na 934 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o 40 procent na 125,3 miliardy Kč.

Hlavním důvodem růstu bilanční sumy je 35procentní meziroční zvýšení klientských vkladů, které dosáhly hranice téměř 100 miliard korun. Růst zaznamenaly také úvěry, které vzrostly v porovnání s loňským rokem o 46 procent a na konci června převýšily 69 miliard korun.

"Těší nás zájem klientů o poskytnutí financování jejich vlastních projektů, bez ohledu na velikost nápadu," komentoval narůstající zájem o financování člen představenstva banky Igor Kováč.

Ve druhém čtvrtletí získala J&T Banka majetkový podíl 58,33 procenta ve společnosti VABA Banka Varaždin, a rozšířila tak své působení na chorvatský trh.

Banka nadále plánuje růst a posilovat svou pozici na trhu. Jako první v regionu v červnu tohoto roku vydala perpetuitní (bez data splatnosti) certifikáty, o které prý projevili investoři velký zájem.

Vlastní kapitál banky činil ke konci pololetí 14,69 miliardy korun. J&T Banka ke konci druhého čtvrtletí 2014 vykazovala kapitálovou přiměřenost na úrovni 12,5 procenta.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru