Argentinské nekonvenční zdroje ropy a zemního plynu se nedávno dostaly do hledáčku amerického investorského gurua George Sorose. Podobně jako v případě USA by břidlicový boom mohl přinést i Argentině miliardy dolarů, levnější elektřinu či rozvoj průmyslu, usuzuje Soros. Proto se rozhodl investovat do státem kontrolované společnosti YPF, která má na starost rozvoj hlavních nalezišť.
Ve druhém čtvrtletí Soros díky koupi 8,47 milionu akcií zdvojnásobil svůj podíl v YPF. Nyní tak v této firmě má 3,5procentní díl v hodnotě téměř půl miliardy dolarů. Je tak čtvrtým největším soukromým investorem firmy – prvním je nejbohatší člověk světa Carlos Slim. Ten vlastní 5,7procentní balík akcií YPF.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru