Odevzdání online daňových formulářů Finanční správě ČR bude ještě snadnější, z "obyčejných PDFek" se totiž stávají "chytrá PDFka". „Chytrá PDFka“ umí provést online kontrolu formální správnosti vyplněných dat a odeslat podání ve formě datové zprávy do datové schránky.

Mezi prvními prošel úpravami interaktivní tiskopis Přiznání k dani z příjmu právnických osob a Přiznání k dani z přidané hodnoty. Postupně projdou úpravami i ostatní interaktivní formuláře Finanční správy ČR ve formátu PDF, které správa zveřejňuje na svých webových stránkách.

Správcům daně přinese "chytré PDFko" možnost načtení dat z obdrženého formuláře přímo do daňového informačního systému, čímž dojde ke zrychlení zpracování. Tento způsob vzájemné komunikace je moderní, pohodlný, šetří čas a je pro obě strany efektivní. Je výsledkem stálé snahy finanční správy, co nejvíce usnadnit poplatníkům elektronické vyplňování a podávání daňových formulářů. 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.