český výrobní sektor vykazoval v srpnu zpomalení stávajícího období silného růstu. Třebaže růst výroby zůstal silný, zpomalil podruhé za tři měsíce a byl slabší než trend za první polovinu letošního roku. Růst nových zakázek zůstal celkově silný, i přes nejpomalejší nárůst objemu nových exportních zakázek za déle než rok. 

Hlavní výrobní index PMI pro Českou republiku od HSBC zůstal v srpnu nad neutrální hranicí padesáti bodů, tak jako v předchozích patnácti měsících, a hodnota 54,3 svědčí o celkovém solidním zlepšování podnikatelských podmínek ve výrobním sektoru. Hlavní index byl zhruba v souladu s průměrem za stávající období nepřetržitého růstu. Aktuální výsledek ovšem představuje pokles oproti červencové hodnotě 56,5 bodu a je nejnižší od září 2013. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.