Nová automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) chce v říjnu uvést své akcie na newyorskou burzu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf automobilek Fiat a Chrysler Sergio Marchionne.

"Nejpravděpodobnější termín pro vstup na burzu v USA je 13. říjen," řekl Marchionne.

Dodal, že automobilka do konce října rozhodne i o možném navýšení kapitálu.

Marchionne počítá s tím, že mu uvedení akcií na newyorskou burzu pomůže při financování oživení značek Alfa Romeo a Maserati a jejich vstupu na rychle rostoucí asijské trhy.

Většina akcionářů italské automobilky Fiat začátkem srpna schválila spojení s americkým partnerem Chrysler, o fúzi však ještě není definitivně rozhodnuto.

Investoři, kteří se spojením nesouhlasí, totiž mohou žádat o odkoupení svých akcií. Fiat upozornil, že pokud nároky těchto investorů přesáhnou 500 milionů eur (zhruba 14 miliard korun), bude fúze zrušena.

V pátek Fiat nicméně uvedl, že takovouto situaci nepředpokládá a že počítá s plánovaným dokončením fúze zhruba v polovině října.

Konečné údaje o požadavcích investorů nesouhlasících s fúzí hodlá automobilka zveřejnit ve čtvrtek.

Fiat získal nad Chryslerem plnou kontrolu již začátkem letošního roku. Sloučená skupina FCA by byla sedmým největším výrobcem automobilů na světě. FCA bude mít právní sídlo v Nizozemsku a daňové sídlo v Británii.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru