Mužům, kteří dnes hledají placený sex v Berlíně, usnadňuje práci nová aplikace nazvaná Peppr. Stačí zadat místo, a vyskočí seznam nejbližších prostitutek spolu s jejich fotografiemi, cenami a fyzickými parametry. Výsledky je možné filtrovat, a uživatelé si navíc mohou zařídit návštěvu za rezervační poplatek ve výši od pěti do deseti eur. Majitelé aplikace plánují její rozšíření do dalších měst.

Peppr může fungovat, aniž by se schovával, neboť v Německu je legální jak samotná prostituce, tak její inzerování. Ale i tam, kde legální není, mění internet povahu obchodu se sexem. Prostitutky a jejich klienti vždy dělali vše pro to, aby se vzájemně našli a také aby si ještě předtím zjistili potřebné informace. Obrázky s blonďatými sexbombami umísťované do telefonních budek sice mohl málokdo přehlédnout, ale potenciální zákazníci věděli o charakteru a kvalitě nabízených služeb dosti málo. K osobním doporučením, přestože jsou jistě užitečná, bylo těžké přijít. A sexuální pracovnice zase nevěděly, jaká rizika pro ně konkrétní klienti představují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru