Zadluženost podniků v České republice vzrostla v červenci oproti stejnému měsíci loňkého roku o 4 procenta na 1,003 bilionu korun. V meziměsíčním srovnání se dluhy firem mírně snížily. Vyplývá to z údajů České národní banky.

„Zadlužení podniků sice proti předchozímu měsíci nepatrně kleslo, jde však spíše o statisticky nevýznamný útlum v prázdninovém měsíci, meziročně vykazuje 4procentní růst, což potvrzuje dosavadní příznivý vývoj české ekonomiky. Následující měsíce ukážou, do jaké míry se na investiční a potažmo úvěrové aktivitě tuzemských firem projeví slabší výsledky klíčových západoevropských trhů, zejména Německa a Francie, a zejména pak krize na východě Evropy a vliv ruských sankcí,“ říká Petr Kříž, partner PwC Audit.

ČNB dnes zveřejnila v rámci měnového přehledu údaje o zadlužení domácností a
podniků ke konci července 2014. Zadlužení domácností dosáhlo

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.