Drobní akcionáři výrobce vín Znovín Znojmo, kteří si letos včas nevyměnili akcie za listinné na jméno, jak to ukládají nové zákony, na své liknavosti paradoxně vydělali. Ve čtvrteční dražbě se totiž prodalo 2553 akcií Znovínu za 7,58 milionu korun, což odpovídá 2960 korunám na akcii.

"Vyvolávací cena přitom činila 1,7 milionu korun," řekl Jiří Běhal, místopředseda představenstva společnosti Cyrrus Finance Corporate, která akcie dražila. Kdo ze šesti investorů akcie společnosti (jež jsou pozůstatkem kuponové privatizace) v dražbě získal, Běhal neuvedl.

Dosažená cena činí zhruba dvojnásobek odhadní ceny, kterou stanovila brněnská společnost Top Auditing znaleckým odhadem na 3 797 874 korun. To představuje 1327 korun na akcii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru