Jihokorejská automobilka Kia Motors postaví novou továrnu v Mexiku. Oznámil to podle agentury DPA šéf podniku I Hjong-kun. Automobilka do projektu investuje přes miliardu dolarů (21 miliard korun). Závod s výrobní kapacitou 300 tisíc vozů ročně by měl zahájit provoz v roce 2016.

Továrna by automobilce mohla pomoci uspokojit poptávku ve Spojených státech, kde má Kia pouze jeden závod. Mexiko je pro automobilky přitažlivé svou blízkostí k USA i k rychle rostoucím automobilovým trhům v Latinské Americe. Pro výrobu aut v Mexiku hovoří také relativně nízké náklady.

Výroba automobilů je jedním z nejdůležitějších sektorů mexického průmyslu. Plány na výstavbu továren v Mexiku v poslední době ohlásily například německé automobilky Daimler a BMW, napsala agentura DPA.

Kia je dceřinou společností největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor. Společně tvoří pátou největší automobilovou skupinu na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájilo sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru