V roce 2013 zaznamenal bikesharing svůj zatím největší rozvoj, počet nových programů se totiž oproti předchozím rokům zvýšil o 60 %. Průměrně se tak během týdne otevřou dva nové programy, píše server Qz.com.

Lídrem v bikesharingu je momentálně Čína, která zabírá většinu žebříčku 20 měst s nejvíce koly na sdílení. Pouze čtyři města v seznamu jsou mimočínská, a to Paříž, Londýn, Barcelona a New York, přičemž poslední dvě se dělí o poslední příčku.

Nejrozsáhlejší program se 78 tisíci kol se nachází v městě Chang-čou. Toto východočínské město se zapojilo do bikesharingu v roce 2008 s tehdy "pouhými" 2800 koly. Nejvýše postavenou metropolí je momentálně Paříž s téměř 24 tisíci kol, ale dýchá jí na záda Peking, který by měl francouzské hlavní město dorovnat do konce letošního roku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku