K zisku pojišťovnické skupině Vienna Insuarnce Group (VIG) přispěly především země střední a východní Evropy. Úrazové a životní pojištění lidí z regionu jí přineslo 55 procent z celkového zisku. Na pojištění v Česku měla podle skupiny značný dopad změna směnných kurzů, předepsané pojistné se v tuzemsku snížilo o 0,8 procenta na 891,5 milionu eur.

"Silné výsledky v regionu střední a východní Evropy významně přispěly k dobrému výkonu skupiny. Opětovné potvrzení ratingu A+ od agentury S&P se stabilním výhledem zdůrazňuje finanční sílu Vienna Insurance Group," uvedl ve výsledkové zprávě Peter Hagen, generální ředitel společnosti.

Zisk před zdaněním skupině vzrostl na 290,9 milionů eur (více než 8 miliard korun), meziročně tedy o 41,4 procenta. V minulém roce si za stejné období VIG připsala 205,7 milionů eur. Čistý zisk pak letos byl 213,5 milionů eur (téměř 6 miliard korun), analytici jej přitom očekávali ve výši 226,3 milionů eur. V samotné České republice však zisk o pět procent klesl a dosáhl téměř 86 milionů eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku