K zisku pojišťovnické skupině Vienna Insuarnce Group (VIG) přispěly především země střední a východní Evropy. Úrazové a životní pojištění lidí z regionu jí přineslo 55 procent z celkového zisku. Na pojištění v Česku měla podle skupiny značný dopad změna směnných kurzů, předepsané pojistné se v tuzemsku snížilo o 0,8 procenta na 891,5 milionu eur.

"Silné výsledky v regionu střední a východní Evropy významně přispěly k dobrému výkonu skupiny. Opětovné potvrzení ratingu A+ od agentury S&P se stabilním výhledem zdůrazňuje finanční sílu Vienna Insurance Group," uvedl ve výsledkové zprávě Peter Hagen, generální ředitel společnosti.

Zisk před zdaněním skupině vzrostl na 290,9 milionů eur (více než 8 miliard korun), meziročně tedy o 41,4 procenta. V minulém roce si za stejné období VIG připsala 205,7 milionů eur. Čistý zisk pak letos byl 213,5 milionů eur (téměř 6 miliard korun), analytici jej přitom očekávali ve výši 226,3 milionů eur. V samotné České republice však zisk o pět procent klesl a dosáhl téměř 86 milionů eur.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru